• Narodowe Święto Niepodległości

• „Niepodległość znaczy wolność” to motto obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie klasy 6b pod opieką Pani Jolanty Kałuży i Pani Magdaleny Frydrych.Zachwycające stroje i wspaniałą choreografię tańców narodowych mogliśmy oglądać dzięki Pani Kasia Bełczewska.Uroczystość uświetnili obecnością Pani Agata Tatara Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa Pan Jakub Kosek Radny Miasta Krakowa Pani Joanna Zdebska-Schmidt kierownik Rydlówka / Muzeum Krakowa Pan Maciej Dadak zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty Pan Tomasz Regulski Radny Dzielnicy IV Prądnik Biały Pani Ewelina Dziwak Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola.Fragmenty Pana Tadeusza, pieśni patriotyczne i tańce ludowe zachwyciły, wzruszyły i wzbudziły refleksję czym dla nas jest patriotyzm, wolność, niepodległość i ojczyzna.

• Z kulturą mi do twarzy

•

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10).

Główne cele projektu to:

• Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
            • Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
            • Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
            • Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe:

•  promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno
            •  rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką
            • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym
            • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm
            •  kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych
            •  kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku
            • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie
            • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

W projekcie uczestniczą klasy 1-8 SP. Szkolnym koordynatorem jest Pani Marta Rudnik.