Życzenia świąteczne
Świetlica
W świetlicy szkolnej atmosfera świąteczna w pełni uczniowie tworzą kartki świąteczne na konkurs, malują szopkę i ubierają choinkę.
CEE Symbioza
Wyjscie do Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza klasy 1b.
Podczas zwiedzania wystawy i warsztatów pierwszoklasiści poznawali las oczami ich mieszkańców , doświadczali jak funkcjonuje ekosystem sprawdzali jak duże są niektóre zwierzęta, jakie wydają odgłosy poznawali różne ciekawostki na ich temat.
Klasa 4a w Muzeum Iluzji
- 2
Czym jest iluzja? Czy można patrzeć i nie widzieć? Czy mózg może nas oszukiwać? Czy to co nas otacza to złudzenie czy prawda? Uczennice i uczniowie klasy 4a zwiedzając Muzeum Iluzji próbowali odpowiedzieć na szereg tego typu pytań. Dodatkowo dobrze się bawili, poznawali prawa fizyki, a niemożliwe stawało się możliwe. Bawiąc się i ucząc weszli w nastrój mikołajkowo-świąteczny.
Projekt KROKUS
- 2
Uczennice uczniowie klas 7, 6 i 4 wzięli udział w Projekcie Krokus zainicjowanym przez Holokaust Education Ireland, koordynowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz dofinansowanym przez Unię Europejską.
Starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących II wojny światowej oraz Holokaustu, poznali historię wybranych żydowskich dzieci oraz Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, wykonali krokusy z imieninami ofiar.
Najmłodsi posadzili krokusy, które upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu oraz wykonali krokusy z wartościami, które powinny zapobiegać konfliktom, kłótniom i wojnom.
Projekt Uczeń-Obywatel
- 1Klasa 7 rozpoczęła roczny projekt edukacyjny Uczeń -Obywatel, którego celem jest zapoznanie z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. Tegoroczna tematyka dotyczy zagadnień związanych z tematem Moje miasto, moja dzielnica, moja ulica.Uczennice i uczniowie odwiedzili Urząd Miasta Krakowa, gdzie zasiedli w Sali Obrad Rady Miasta, wysłuchali ciekawej historii Krakowa, samorządu krakowskiego, dziejów Pałacu Wielopolskich oraz poznali najważniejszych prezydentów Krakowa i ich najznakomitsze decyzje, które wpłynęły na rozwój naszego miasta. Poznali genezę poszczególnych dekoracji zdobiących salę Obrad Rad, która nosi nazwę Stanisława Wyspiańskiego.Było to pierwsze spotkanie z całego cyklu, który zakończy się w czerwcu. Na kolejnych będą mogli obserwować Sesje Rady Miasta, spotkać się z Radnym miejskimi oraz Radnymi swojej dzielnicy, wziąć udział konkursie prezentacji wyborczych, wycieczce śladami samorządu krakowskiego oraz konkursie wiedzy zdobytej podczas trwania całego projektu.
Dzień tolerancji
Uczennice i uczniowie klasy 4a poznawali informacje na temat języków świata. Między innymi: słuchali brzmienia języka Silbo - języka gwizdów używanego przez mieszkańców jednej z Wysp Kanaryjskich do porozumiewania się na duże odległości w trudno dostępnych dolinach górskich, gdzie brzmienie słów naśladowane jest za pomocą gwizdanych dźwięków o różnej wysokości; oglądali bajkę o Czerwonym Kapturku w języku śląskim; rozwiązywali równania by dowiedzieć się jeszcze innych wiadomości na te tematy. Rozmawiali o zróżnicowaniu języków na świecie , o potrzebie i celu uczenia się języków ludzi, którzy mieszkają daleko stąd. Cała lekcja odbyła się w oparciu o wartości jakimi są szacunek, otwartość i tolerancja.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie